Село Покровська-Багачка - центр Покровськобагачанської територіальної громади. Розташоване від райцентру за 12 км., на річці Багачці.
Засноване в першій половині 17 ст., входило до Лубенського повіту Київського намісництва. З 1796р. - до Малоросійської, а з 1802 р. – до Полтавської губернії. Назва села, ймовірно, походить від назви річки. Пізніше у селі була збудована Святопокровська церква, що зумовило доповнення до назви – Святопокровська Багачка, а згодом – спростилася до Покровської Багачки. Храмовий празник – на Покрову.
Певний час село належало майору Алєксєєву і в першій пловині 19 ст. зустрічалося під назвою „Майорщина”.
На 1859р. в с. Покровська Багачка було 156 господарств, 1011 жителів, дерев’яна церква. Чотири рази на рік відбувалися ярмарки.
У 1861 р. жителі села не схотіли приймати „Уставну грамоту”. Сюди прибув губернатор з двома ескадрами солдатів і вчинив жорстоку розправу. Селян били різками, 7 чол. було віддано до суду.
В 1900 році в селі діяла громада селян-власників, налічувалося 268 дворів, 1537 жителів. Були земсько-парафіяльна школа, паровий млин. Село складалося з поселенських „кутків”, які називалися за прізвищами перших жителів, виду їх діяльності чи розташуванню певних об’єктів: Пилюківка, Козлівка, Деркачівка, Черняківка, Базарівка, Прикажчівка, Новоселівка. Два ставки – Малинчин та Квітчин – названі за прізвищами поміщиків – власників.
Відома Покровсько-Багачанська навчальна ткацька майстерня Хорольського повітового земства. Відкрита в 1912 р. на кошти місцевої поміщиці Єлизавети Малинки. Учні виготовляли полотно, килими, рушники, кольорові тканини. Було 5 учениць (1914 – 1915 рр.).Ткацтво викладала Наталка Гавриленко. Майстерню було нагороджено Малою срібною медалю на виставці у С. Петербурзі – 1913 р.
За переписом 1926р. в селі було 378 дворів, у них 1848 жителів.
В 1929 р. в селі утворено колгосп.
Із села під час Великої Вітчизняної війни було призвано 365 чол.
Нині в с. Покровська Багачка працюють відділення зв’язку, відділення Ощадного банку України, хлібозавод, споживче товариство, ТОВ „Покровськобагачанське”, дільнична лікарня, середня школа, аптека, дитсадок, ветаптека, Будинок культури ім.М.І.Гриценка.
В селі народився Герой Радянського Союзу М.І.Гриценко, український поет Б.М. Чіп, Герой Соціалістичної праці І.Г.Козлов, лауреат Малої Шевченківської премії Олесь Ульяненко.
Жителями села є Заслужений працівник культури Української РСР Книш Марія Дмитрівна, Заслужений учитель Української РСР Мороз Ірина Григорівна.
В селі споруджено пам’ятники В.І. Леніну, воїнам - односельцям, а також надгробок на братській могилі воїнів, які загинули у Великій Вітчизняній війні.
Між селами Покровська Багачка та Березняки знаходяться залишки чотирьох курганів епохи бронзи.
Ви також можете переглянути: